مصاحبه

یکمنتقد سینما:استقبال از جشنواره فیلم فجر نشان از کشش فرهنگی خوزستان دارد

 (1389/12/04

یکی از منتقدان بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر خوزستان استقبال از این جشنواره در استان را نشان از کشش فرهنگی مردم و تمایل آنان برای تداوم اینگونه جشنواره ها دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، سیامک عباسپور با تاکید بر تاثیرات مثبت برگزاری جشنواره در استان ها، اظهار داشت: اینکه امسال برای دومین بار جشنواره فیلم فجر در خوزستان نیز برگزار شده نکته بسیار مثبتی است که نوید تداوم اینگونه حرکت های فرهنگی را بیشتر می کند.

وی این جشنواره را فرصتی برای جوانان و سینماگران جوان خوزستانی و همچنین دست اندرکاران دانست که بتوانند از آن به گونه ای مثبت استفاده کنند و ادامه داد: استقبال مردم نشان داده که کشش فرهنگی در این استان وجود دارد و مردم می توانند با سینما ارتباط بهتری برقرار کنند.

عباسپور ارزیابی آثار پخش شده و نقد و بررسی آن ها را از مزایای این جشنواره در اهواز برشمرد و گفت: از نکات مهم جشنواره بررسی آثار و نشان دادن نقاط مثبت و منفی است که در این دوره به این مهم توجه شده است.

وی با تاکید بر اینکه رشد کیفی جشنواره فیلم فجر با نمایش فیلم های خوب و ارزشی یک مخزن طلایی برای تحقق اهداف بزرگ سینمای کشور محسوب می شود، افزود: تا کنون فیلم هایی که در این جشنواره و اهواز اکران شده اند، حاکی از رشد کیفی فیلم ها نسبت به دوره های گذشته است.

این منتقد سینما با اشاره به استقبال مردم از فیلم های اجتماعی، فیلم اصغر فرهادی را از بهترین های این جشنواره دانست و گفت: البته برخی فیلم های این جشنواره  مخاطب خاص دارد و شاید برای عموم قابل درک نباشد.

وی به فیلم خیابان های آرام از کمال تبریزی اشاره کرد و گفت: در مجموع این فیلم کارگردانی خوبی داشت ولی دارای نکات بسیاری است که نیاز به تفکر و بررسی دارد.

عباسپور همچنین فیلم گزارش یک جشن حاتمی کیا را در مقایسه با دیگر آثار وی ارزیابی کرد و خاطر نشان کرد: در حالی که این کارگردان در فیلم های دیگر خود چون آژانس شیشه ای به خوبی توانسته تقابل تضادها و دو دیدگاه را بدون اینکه طرف کسی را بگیرد، نشان دهد، اما در این فیلم عملاً تقابل شکل نمی گیرد.

وی تصریح کرد: این فیلم بازتاب وضعیت اجتماعی را نشان می دهد، اما عملاً نتوانست تقابل را به خوبی نشان دهد.

منبع:سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد و اسلامی خوزستان

/ 0 نظر / 17 بازدید